Our Blog

Jaki wybrać tani, poleasingowy laptop dla grafika?

Czynności wykonywane w czasie pracy przez grafika komputerowego są mocno zróżnicowane. Część swoich zadań wykonuje on korzystając z prostych i niewymagających programów, jednak czasami musi włączyć aplikację, która jest o wiele bardziej zaawansowana. Ażeby móc pracować komfortowo, bez problemów z zacinającymi się programami, czy też z niemożliwością wczytania obrabianego zdjęcia lub filmu, grafik potrzebuje dobrej jakości sprzętu.

Coraz częściej graficy zastępują komputery stacjonarne laptopami. Co więcej, wielu z nich wybiera laptopy poleasingowe. Jakie urządzenie powinien wybrać grafik? Wskazaliśmy najważniejsze parametry dobrego laptopa dla grafika oraz wymieniliśmy kilka konkretnych pozycji.

Najważniejsze parametry laptopa dla grafika

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem stwierdzenie, iż najważniejszym podzespołem w laptopie jest procesor. W przypadku grafika również jest on bardzo ważny, aby możliwa była obsługa wymagających aplikacji – często kilku jednocześnie. Na pewno odpowiednia będzie większość procesorów IntelCore, na przykład i7-6600U lub i7-5600U. W przypadku grafików nie mniej ważna niż procesor, jest karta graficzna. Nie każda karta graficzna będzie w stanie sprawnie obsługiwać profesjonalne narzędzia graficzne. Warto rozważyć zakup laptopa z kartą graficzną dedykowaną grafikom i graczom. Do kart tego typu należą między innymi modele z serii Nvidia Quadro. Z pewnością, dla sprawnej obsługi zaawansowanych kart graficznych i równie dobrego procesora,, wskazana jest również pamięć RAM rzędu co najmniej 8 GB.

Polecane laptopy poleasingowe dla grafików

Zakup laptopa poleasingowego to okazja na nabycie wysokiej klasy sprzętu w cenie niższej nawet o 50%. Uwzględniając potrzeby grafików, wyróżniliśmy kilka laptopów poelasingowych, które będą dla nich najlepszymi wyborami:

  • HP Zbook 15 – jest to nasz faworyt, ze względu na doskonały procesor i7-4800MQ, aż 16GB pamięci operacyjnej oraz kartę graficzną z serii Nvidia Quadro, a konkretnie Nvidia Quadro K1100M. Istotny jest także wyświetlacz o przekątnej 15.6 cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1080. Niewątpliwie stosunkowo duży rozmiar wyświetlacza oraz wysoka rozdzielczość pomagają grafikowi zachować precyzję podczas obróbki zdjęć czy filmów.
  • HP EliteBook 850 G3 – laptop poleasingowy z jednym z najlepszych procesorów dla grafika. Obecny tu IntelCore i7-6600U z pamięcią RAM 16 GB gwarantuje ogromną wydajność i bezproblemową obsługę każdej aplikacji. Podobnie jak poprzednik, urządzenie to posiada czytelny wyświetlacz o przekątnej 15.6 cali oraz rozdzielczości 1920 x 1080.
  • HP ElteBook 830 G2 – propozycja nisko budżetowa, która powinna jednak zadowolić większość grafików. Na wyposażeniu tego laptopa znalazł się procesor IntelCore i7-5600U oraz 8 GB pamięci RAM. Przekątna ekranu jest stosunkowo niewielka, gdyż wynosi zaledwie 12.5 cala, jednak dzięki temu komputer jest lekki i zgrabny, co ułatwia korzystanie z niego w podróży.