Our Blog

Laptop do pracy zdalnej. Czym należy się kierować przy jego wyborze?

Wielu z nas przy wyborze sprzętu komputerowego do pracy zdalnej kieruje się niemal wyłącznie jego specyfikacją. Jednak choć moc i rodzaj zastosowanych podzespołów jest niezwykle ważna, nie jest też jedynym czynnikiem decydującym o tym, czy wybrany laptop do pracy zdalnej spełni pokładane w nim oczekiwania.

Jakie znaczenie dla jakości sprzętu do zdalnej pracy mają poszczególne podzespoły?

To, z jakich podzespołów złożony jest nasza laptop, decyduje w dużej mierze o jego możliwościach, a tym samym o jego jakości. Moc i rodzaj zastosowanych do budowy każdego laptopa komponentów wpływa również na to, jak wysoka będzie jego przydatność w przypadku pracy zdalnej. Na które elementy składowe należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku laptopów do pracy zdalnej?

  • Rodzaj i pojemność dysku – bardzo ważne w przypadku osób pracującej z dużą ilością materiałów w formie elektronicznej.
  • Pamięć RAM – kluczowa dla dużych programów i aplikacji wykorzystywanych w pracy.
  • Procesor – decyduje o mocy całego komputera, w tym także o jego szybkości.
Laptop do pracy zdalnej

Ogromnym ułatwieniem przy wyborze laptopa do pracy zdalnej jest możliwość skonfigurowania go na etapie zakupu i ustawienia rodzaju i wielkości dysku czy pamięci RAM, a także określenie, jakiego systemu operacyjnego chcemy używać. Dokładnie takie możliwości oferuje nasz sklep – Device.pl.

Dlaczego przy wyborze laptopa do pracy zdalnej tak ważną rolę pełni ergonomia urządzenia?

Komputer to nie tylko części i podzespoły elektroniczne, z których się składa, ale też tak kluczowe dla jakości pracy zdalnej elementy jak:

  • ekran – jego przekątna i rozdzielczość;
  • klawiatura – bardzo ważne dla każdego, kto używa laptopa przede wszystkim do pisania;
  • obudowa – wpływa na trwałość i odporność na uszkodzenia.

Osoby pracujące zdalnie i często przy tym podróżujące bardzo chętnie wybierają laptopy o przekątnej ekranu 14 cali – np. model Dell Latitude E5450, choć niektórzy preferują modele o jeszcze mniejszej przekątnej, np. HP EliteBook 725 G2 (12,5 cala), które bardzo łatwo jest zmieścić nawet w małym plecaczku.