Our Blog

Odpowiedni laptop dla programisty

Laptop dla programisty powinien poza zadowalającą specyfikacją techniczną charakteryzować się również wysoką jakością wykonania. Dobry sprzęt nadający się do programowania posiada obudowę wykonaną z aluminium lub innego, wysokiej jakości komponentu i wyposażony jest w wydajne parametry oraz efektywny układ chłodzenia.

Dobrej klasy poleasingowy laptop do programowania

Laptopy poleasingowe to w przeważającej części sprzęt zaliczany do tzw. klasy premium, w związku z czym charakteryzują się nie tylko świetnymi parametrami technicznymi ale i świetnej jakości wykonaniem, które jest bardzo istotne dla komfortowej pracy programisty.

Zaliczane do linii biznesowej laptopy po używane są doskonałe dla osób spędzających sporą ilość czasu pracując na komputerze, gdyż są wykonane z wysokiej jakości materiałów i posiadają trwałe zawiasy – dzięki czemu są odporne na brud, upadki a nawet zalania. Tego typu sprzęt cechuje niezawodność, o którą trudno w przypadku większości nowych komputerów nieużywanych dostępnych w podobnych cenach co laptopy poleasingowe. Nowe, tanie laptopy przeważnie wykonane są z bardzo słabej jakości plastiku i posiadają niewystarczający system chłodzenia, powodujący przegrzewanie się urządzeń. Tym samym dysponując ograniczonym budżetem, znacznie lepiej zainwestować w poleasingowy sprzęt klasy biznesowej niż w nowy sprzęt niskiej jakości.

Laptop stanowi podstawowe narzędzie pracy programisty, często jest wykorzystywany do pracy zarówno w biurze jak i w domu. Dlatego idealny komputer przenośny dla programisty powinien cechować się nie tylko zadowalającymi parametrami technicznymi ale i wytrzymałością oraz możliwie niską wagą.

Wysokiej jakości ekran – kluczowy dla komfortowej pracy programisty

Wysokiej jakości ekran laptopa jest kluczowy dla komfortowej i efektywnej pracy programisty. Ekran powinien cechować się wystarczającej wielkości przekątną – minimum 15 cali. W pracy programisty najlepiej sprawdzą się laptopy z matowym wyświetlaczem. Laptopy poleasingowe  najczęściej wyposażone są właśnie w matowy ekran, w przeciwieństwie do taniego sprzętu dostępnego w marketach elektronicznych, w których królują błyszczące matryce.

Parametry techniczne laptopa do programowania

Nie ma wątpliwości, iż laptopy poleasingowe klasy premium są idealnym wyborem dla programistów poszukujących najwyższej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Programowanie jest wymagające zarówno wobec programisty, jak i jego sprzętu, dlatego warto zapoznać się z ofertą laptopów poleasingowych których specyfikacja zapewnia wysoki komfort pracy oraz jej dużą wydajność. W outletach i sklepach zajmujących się odsprzedażą laptopów poleasingowych bez problemu znaleźć sprzęt o wystarczającej specyfikacji technicznej – z procesorami Intel Core i5 albo i7, wyposażony w dysk twardy SSD, zintegrowaną lub niezależną kartę graficzną i 8GB pamięci RAM. Takie parametry z pewnością są wystarczające dla wydajnej i komfortowej pracy programisty. Ponadto, po jakimś czasie zawsze istnieje możliwość podkręcenia parametrów sprzętu poprzez dokupienie dodatkowych podzespołów.