Our Blog

Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego laptopa poleasingowego?

Każdy, kto choć raz w swoim życiu kupował laptopa, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to kosztowne urządzenie. Na szczęście, aby stać się posiadaczem jednego z nich, nie trzeba już wybierać się do sklepu. Można zamiast tego zakupić laptop poleasingowy. Na co jednak zwracać uwagę podczas kupowania takiego modelu?

Czym jest laptop poleasingowy?

Jest to komputer przenośny, który był na wyposażeniu firmy. Korzystali z niego pracownicy w celach służbowych i tylko i wyłącznie związanych z pracą. Najczęściej jeden konkretny egzemplarz przydzielany był konkretnemu pracownikowi, który pracował na nim zarówno w biurze, jak i często także w domu.

Co jest ważne podczas zakupu?

Jak zatem widać, laptop poleasingowy to dość specyficzny rodzaj sprzętu, dlatego też jego kupowanie nie jest identyczne z kupowaniem zwykłego modelu używanego.
Z racji tego, że jest to sprzęt firmowy, z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć można, że będzie w bardzo dobrym stanie, ponieważ cały czas był serwisowany przez firmowy dział IT. To na co trzeba zwrócić uwagę, kupując taki model, to oczywiście parametry danego sprzętu, czyli czy będzie odpowiednio szybki do naszych potrzeb i zastosowań.
Oprócz tego warto sprawdzić to, w jakiej kondycji jest bateria, ponieważ jeśli nie była wymienia być może jej żywotność będzie już na bardzo nikim poziomie. Dodatkowo warto się podczas zakupu upewnić, czy dany sprzęt sprzedawany jest razem z licencją na system operacyjny. Z reguły tak jest, jednak czasem zdarza się, że firma pozostawia sobie licencje, a sprzedaje samo urządzenie.